Konfliktem, urážkami a nakonec i příjezdem strážníků dopadl banální nákup sirupu v jedné z vyškovských soukromých lékáren minulý týden. Podle ženy z Opatovic, která chtěla medicínu koupit pro dítě své švagrové, se k ní totiž obsluha chovala jako k lehké ženě.

Naděžda Klimešová se vypravila pro sirup do lékárny U Nemocnice ve vyškovské Puškinově ulici. „Požádala jsem lékárnici o Mucosolvan. Ta ho jen tak v krabičce postavila přede mě a chtěla pětapadesát korun. Ani žádnou tašku mi k tomu nepřidala. A to by přece měla automaticky. Venku potom syn žadonil, že sirup ponese. Dala jsem mu ho do ruky, nevešel se mi do kabelky. Byli jsme zrovna před poliklinikou, dno krabičky se otevřelo, lahvička vypadla a rozbila se,“ popsala počátek případu Klimešová.

Žena se šla tedy poradit do lékárny ve vyškovské nemocnici. Tam koupila další sirup. Za jednu věc však dvakrát platit nechtěla. Podle rady pracovníka v lékárně šla tedy věc vyřídit zpátky do soukromého obchodu. „Vysvětlila jsem magistře, co se stalo, a zdůraznila, že mi ke zboží nedala ani sáček. Ta mi však řekla, že mi peníze nevrátí, protože jsem si to způsobila sama. Všechny pracovnice se mnou jednaly jako s nějakou lehkou ženou,“ postěžovala si Klimešová.

Podle vedoucí lékárny U Nemocnice Václavy Nekulové se však sprostě chovala zákaznice. „Přišla zpátky a začala vulgárně nadávat magistře, která ji předtím obsluhovala. Nemáme ale žádnou povinnost dávat zákazníkům tašky. Žena navíc měla svoji igelitku, do které si sirup dala. Nešlo nám vůbec o ty peníze. Kdyby nám tak nenadávala, klidně bych jí těch pětapadesát korun dala ze svého,“ vysvětlila Nekulová.

Bezradná Klimešová se nakonec rozhodla zavolat na pomoc vyškovské strážníky. Ti podle ní však s případem nic neudělali a dali za pravdu pracovnicím lékárny.

Podle velitele vyškovských strážníků Petra Sedláčka se lékárnice žádného přestupku nedopustila. „Klimešová tvrdí, že moji muži měli lékárnici nařídit, aby jí vrátila peníze, nebo dala nový sirup. K tomu ale nebyl důvod. Neměla zboží zkrátka malému dítěti dávat do ruky. Ani nechápu, co tam strážníci měli vlastně dělat,“ uvedl Sedláček.

Ani Klimešové však podle svých slov nešlo o peníze. „Jde mi jen o spravedlnost,“ uzavřela Klimešová.