„Profil máme založený už několik let. Dosud jsme ho ale využívali jen pro zveřejňování kulturních akcí. Nyní jsme se rozhodli aktualizovat ho, zlepšit a víc s ním pracovat. Jde o moderní informační kanál, prostřednictvím kterého snadno dostaneme k obyvatelům města potřebné informace," vysvětlil starosta Bučovic Radovan Válek.

Lidé tak kromě kulturních akcí nově na oficiálních facebookových stránkách Bučovic najdou třeba upozornění, že radnice zajišťuje nějakou veřejnou zakázku. „Máme vyčleněného pracovníka, který se o správu profilu bude starat a který bude s lidmi komunikovat. Pro co nejpřesnější odpovědi bude kontaktovat povolané osoby," zmínil Válek.

Upozornil však, že jako místo pro stížnosti obyvatel by profil sloužit neměl. „I když věřím, že se tomu nevyhneme. Právě na podobná upozornění máme zřízený na oficiálním webu města odkaz Neduhy, kam můžou lidé své připomínky psát. Systém, kterým je vybavený, zprávy přesouvá přímo k tomu, kdo má danou problematiku na starosti," doplnil starosta.