Konec oprav zřejmě završí menší oslava. „Práce budou hotové v květnu, pak bude následovat kolaudace a potom chystáme nějaké slavnostní převzetí stavby od dodavatele. Vzhledem k tomu, že jsme na revitalizaci dostali třímilionovou dotaci z Operačního programu Životní prostředí, tak samozřejmě pozveme i jeho zástupce,“ uvedl slavkovský starosta Ivan Charvát.

Lešení zmizí z polikliniky zřejmě v první polovině června. „První červnový víkend budeme slavit Dny Slavkova spolu s naším partnerským městem z Polska, bude to velká akce, takže by to mohla být příležitost, spojit slavnostní konec revitalizace polikliniky s oslavami dohromady. Ale to je zatím jen předběžná úvaha,“ zdůraznil Charvát.

Momentálně lešení pokrývá nejmladší budovu polikliniky v Tyršově ulici, postavenou v osmdesátých letech dvacátého století. „Zbývá dodělat ještě zateplení východní strany, zateplit jižní stranu budovy a dokončit výtah. Ten je hotový asi z šedesáti procent,“ uvedl investiční technik ze slavkovského investičního odboru Petr Janek.

Revitalizace této části polikliniky se zaměřila převážně na zateplení budovy. „Bylo nutné vyměnit okna, zateplit střechu a fasádu minerální vatou,“ podotkl Janek. Zateplení pomůže snížit náklady na vytápění polikliniky asi o polovinu.

Bezbariérový přístup

Důležitou změnou je také stavba bezbariérového přístupu do druhého patra, kde sídlí hlavně zubařské ordinace. „Kromě toho jsou stavební úpravy převážně venkovní, takže lékaře ani pacienty nijak výrazně neomezují,“ dodal Janek.

S tím souhlasí i lékaři, přesto se na konec oprav těší. „Určitě to uvítáme, i když jsou úpravy hlavně venkovní a příliš nás neomazují. Každý, kdo někdy nějakou stavbu zažil, tak ví, že se sice někdy musí trochu uskromnit, ale za ten výsledek to stojí,“ uvedla zubní lékařka Blanka Molčíková.

Zateplení je podle ní potřeba a prospěje všem. „Navíc mě těší, že budeme mít bezbariérový přístup do našeho patra, protože handicapovaní pacienti nebo starší a méně pohybliví lidé dosud měli problém se sem dostat,“ dodala zubařka. Výtah propojí všechny tři budovy tak, aby se lidé pohodlně dostali všude, kam potřebují.

Na polikliniku pravidelně chodí například Božena Zajíčková ze Slavkova u Brna. „Jezdívám tam často, ale vozí mě tam syn, takže mě stavební úpravy nijak neomezují. Ale samozřejmě bude dobré, až bude zateplení hotové, úspory jsou potřeba,“ podotkla Zajíčková.