Členové však nezapomenou ani na uctění památky samotného Anderleho. „Na hrob umístíme jako symbolickou připomínku tohoto hrdiny z druhé světové války pamětní desku," dodal Bílek s tím, že restaurátorské práce už jsou v plném proudu. Slavnostní ceremoniál ukončení prací a představení veřejnosti je plánovaný na konec léta.

Kromě Muzejního spolku se dostalo například i na vyškovský Maják, respektive jeho taneční skupinu N-Yoj!, které radnice přispěla na účast na mistrovství světa v hip-hopu. Zkrátka nepřijdou ani pořadatelé vyškovské rally, která se koná už v sobotu a neděli.

Na příspěvek čekala i vyškovská pobočka organizace IQ Roma servis. O to víc, že v únoru peníze nezískala. Podmínky pro přidělení dotace totiž splnila až po únorovém zasedání zastupitelstva. „Radnice však s částkou pro organizaci počítala a po splnění podmínky jsme jí poskytli přes osmdesát tisíc korun. Pětapadesát tisíc poputuje na terénní programy a necelých osmadvacet tisíc na sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi," přiblížil vedoucí odboru kanceláře starosty a tajemníka Stanislav Kolařík.