To totiž ovládnou příznivci krásných a hlavně silných automobilů. V pět hodin vpodvečer na letišti začíná už osmá vyškovská Tuning Motor Party. Potrvá až do zítřejšího večera.

A už teď mají organizátoři jasno, co bude patřit k největším tahákům akce. „Nejatraktivnější asi budou měřené sprinty,“ domnívá se pořadatel Libor Houšť.
Zároveň připomíná, že stejně jako v minulých ročních srazu zavítají do Vyškova také kaskadéři na motorkách i v autech. „Kaskadérským tahákem bude vystoupení Marka Matouška,“ slibuje Houšť. Své umění budou kaskadéři předvádět v sobotu o půl jedenácté dopoledne, v půl jedné odpoledne a také v pět hodin večer.

Také sprinty si účastníci užijí hned dvakrát. Volné, ve světle zapadajícího slunce odstartují už v pátek v sedm hodin večer. Ty měřené pak v v sobotu po obědě, v jednu hodinu.

Na party však nejde jen o výkon upravených automobilů Tradičně velkému úspěchu se těší i soutěž Show & Shine. „Je to automobilistická soutěž krásy,“ vysvětlil Libor Houšť.

Vyhlášení vyškovské automobilové miss se sice do celoročního seriálu nezapočítává, přesto organizátoři vypsali všechny hlavní soutěžní kategorie. Hodnocení aut je však zrychlené a spadají do něj všechny vozy na hlavní ploše.

S pořádáním tunningových party mají ve Vyškově dobré zkušenosti. Konají se tu vždy na jaře a na podzim. „Je to jedna z nejnavštěvovanějších akcí v tunningovém kalendáři,“ tvrdí organizátor Houšť.

Kromě hlavních atrakcí mají organizátoři tunning party nachystán i bohatý doprovodný program. Nechybí v něm páteční diskotéka, ohňostroj, ani pikantní vystoupení striptérek.