Opékání špekáčků, táboráky, hry, soutěže, koupání, stezka odvahy a samozřejmě léto. To vše patří k táborům, na které se už nyní začínají děti těšit. Letošní nabídka pro zájemce z Vyškovska bude pestrá.

Vyškovský Dům dětí a mládeže na sezonu chystá letní i příměstské tábory. Na příměstských táborech pracovníci dohlédnou na děti od osmi do patnácti hodin a zabaví je při nejrůznějších hrách. Novinkou bude například příměstský tábor zaměřený na rukodělnou činnost, kde budou děti vyrábět různé modely a kresby.

Mezi oblíbené letní tábory patří turistická základna Maliná v Ruprechtově. „Už teď také připravujeme Prázdniny v sedle s jezdeckou školou. Na Ranči Čára se zájemci v týdenním kurzu naučí jezdit na koních. Na konci prázdnin se děti mohou těšit na odborné soustředění leteckých modelářů. Zájemci si u nás sami vyrobí model. Pak prověříme, jak jsou zdařilé,“ informovala pracovnice vyškovského Domu dětí a mládeže Blanka Formánková.

Zájemci se mohou na jednotlivé kroužky hlásit do konce dubna v Domě dětí a mládeže Vyškov. „Teď jsou kroužky víc než z jedné třetiny obsazené,“ řekla Formánková.

Na počátku července začne příměstský tábor v Domě dětí a mládeže v Bučovicích. „S dětmi vyrazíme na výlety do Brna, na přehradu a když vyjde počasí, tak se i vykoupeme. Již podesáté také letos v červenci chystáme pobytový zájezd do Chorvatska. Tento tábor je určený mládeži i pro rodiny s dětmi. Zájemci se mohou přihlásit u nás do konce dubna,“ uvedl ředitel Domu dětí a mládeže Bučovice Jan Tesařík.

Dny plné sportu, her, koupání a také turistiku si děti užijí na letním táboře ve Vřesovicích na Kyjovsku. „Troufalé bude čekat stezka odvahy, přenocování pod širákem a vycházky v lesích. Zájemců je už víc než čtyřicet. Zbývá nám obsadit ještě několik posledních míst,“ přiblížil Tesařík. Děti také čeká nová hra Cesta po světě, kde budou pomyslně navštěvovat různé země z určité historické doby.

Na své si přijdou i děti ze Slavkova u Brna. Tamní Dům dětí a mládeže vyrazí už tradičně do střediska Na Kamínku do obce Roštín v podhůří Chřibů. „Děti bydlí v chatkách a také ve srubech. Tento tábor je pro osmdesát dětí, ale už dnes je plný. Také letos vyrazíme na sportovní tábor do Kosova. Tam jezdí naši basketbalisté a také ostatní děti, které mají raději sport než hry,“ informovala zástupkyně ředitelky slavkovského Domu dětí a mládeže Pavla Martínková.

Na děti, které potřebují odbornou pomoc speciálních pedagogů, se zaměřuje sdružení Piafa. V Krásensku pořádá pobyt pro děti s komunikačními problémy. „Letos také jedeme do střediska Březejc u Velkého Meziříčí na rekondiční pobyt. Tento tábor je určený pro rodiče s postiženými dětmi či pro skupiny postižených dětí s doprovodem,“ uvedla ředitelka sdružení Jana Podrápská.

Letos se ve Vyškově bude konat i mezinárodní tábor, který navštíví děti z partnerských měst: polské Jaroslawi, slovenských Michalovců a německého Döbelnu. „Letos je řada na nás a využijeme služeb střediska Baldovec. To nabízí skvělé podmínky jak z hlediska ubytování, tak z hlediska širokých možností vyžití a zábavy,“ uvedla mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Z každého partnerského města by mělo přijet deset dětí a dospělý vedoucí. Celkem se tak bude po devět srpnových dnů spolu bavit padesát dětí. „Kromě tradičních táborových aktivit a výletů do okolí si děti vzájemně představí kulturní a společenské tradice a zajímavosti jednotlivých států a měst,“ objasnila Bednářová.