U dalších pobytových táborů jsou kapacity volné zhruba z poloviny. „Ale je třeba si uvědomit, že kapacita je třeba třicet dětí, takže volných míst není moc. Například mušketýrský nebo tvořivý se plní velmi rychle. Někdy přijde najednou i šest přihlášek,“ přiblížila zástupkyně ředitelky střediska Zuzana Musilová.

Do konce měsíce chtějí přihlášky uzavřít v rousínovském spolku Malé Korálky, který pořádá příměstské tábory pro děti od pěti až šesti let. „Kromě jiného musíme sehnat pedagogy na všechny týdny. S organizací sice začínáme v únoru, ale to ještě nevíme, jestli tábor bude, ani v jakém věkovém složení se děti nahlásí. A když jich je v květnu pět a pak se v červenci přihlásí dalších deset, je těžké narychlo vymýšlet náplň, která by bavila všechny,“ vysvětlila předsedkyně spolku Blanka Králíková.

Malé Korálky nabízejí například cyklovýlety s geocachingem nebo v polovině srpna turistický tábor.

Váhat by lidé neměli ani s podáním přihlášky na tábory vyškovského Střediska volného času Maják. „Řada už je obsazená. Děti přijmeme třeba ještě do pobytového tábora Ave Caesar, kde je třináct volných míst. Po pěti místech nabízí i příměstské Expedice zeměkoule nebo Hrátky se zvířátky,“ řekla zástupkyně ředitelky Jaroslava Kováčová.

A spěchat by měli i ti, kteří si chtějí užít léto na koních. Jak totiž dodala její kolegyně Jarmila Režná, příměstský koňský tábor v Boškůvkách má všechny turnusy plně obsazené. Kromě prvního, kde zbývají poslední dvě místa.

Podle průzkumu Deníku Rovnost dají rodiče dětí za příměstské tábory od několika stokorun do zhruba patnácti set, podle zaměření. Ceny pobytových se pohybují mezi dvěma a půl až třemi a půl tisíci korun.

Z nabídky· Maják Vyškov: letní tábor Malinový stroj času (11. – 20. 7.) – zhruba 20 volných míst, 3 150 Kč
· Letokruh Letovice: letní tábor V říši fantazie (20. – 26. 8.) – zhruba 15 volných míst, 2 600 Kč
· Malé Korálky: příměstský tábor Kolaři (17. – 21. 7.) – zhruba 8 míst, 1 200 Kč