V okresním městě dopravu komplikují už od jara opravy mostů na dálničním přivaděči Vyškov-západ. Část provozu je přesunutá do města. Omezení mají trvat téměř až do konce letních prázdnin. Ve druhé etapě stavebních prací uzavřeli silničáři celý západní přivaděč od silnice II/430, která vede na Rousínov. „Řidiči musí používat nejbližší sjezdy a nájezdy na dálnici: Vyškov-východ u Marchanic nebo ten na 216. kilometru dálnice u Rousínova,“ uvedl mluvčí města Michal Kočí.

Omezení se řadě místních nelíbilo ještě před startem. „Vyškov je běžně v odpolední špičce ucpaný. Co s dopravou udělají řidiči, kteří přes něj budou projíždět kvůli opravám? Hodně mi to vadí,“ poznamenala například Martina Komárková z Vyškova.

Přestavby se letos dočká také most na silnici mezi Bučovicemi a Mouřínovem v ulici Sokolská. Byl ve špatném stavu. Nový bude mít železobetonový deskový rám založený na pilotech. „Dojte tam i k přeložce vodovodu, optických kabelů a veřejného osvětlení. Vše by mělo být hotovo do konce roku. Cena je jedenáct milionů dvě stě tisíc bez daně,“ řekl Richard Pokorný ze Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Objížďka povede kolem bučovického vlakového nádraží.

Pro zvětšení klikněte.V červenci se silničáři pustí do opravy části průtahu Rousínovem. V ulici Habrovanská. Jedná se o půl kilometrový úsek, který dostane nový povrch a značení. Opravy mají stát dva miliony bez daně.

Dělníci by se ještě letos měli začít s opravou průtahu obcí Dětkovice. Ta leží jen čtyři kilometry od dálnice D1 a protíná ji silnice druhé třídy, která vede těsně kolem obytných domů. „To je v kombinaci se silným provozem kamionů vyhýbajícím se mýtu pro místní velmi nepříjemné,“ poukázal starosta Jan Vrána.

Silničáři chystají rekonstrukci 900 metrů průtahu. Náklady na opravy silnice mají přesáhnout patnáct milionů korun. Na zhruba deset milionů má přijít oprava čtyřkilometrového úseku mezi obcemi Šaratice a Milešovice. Do ní by se silničáři chtěli pustit také ještě letos.