Regály pro podzimní kolekce uvolňují třeba ve vyškovském obchodě Quelle. Pobočka nabízí třeba letní šaty, které z bezmála dvanácti stovek nyní zákaznici vyjdou na sto dvacet korun.

Majitelka obchodu Libuše Klimešová totiž nabízí až devadesátiprocentní slevy z loňských katalogů. „Máme dvě varianty. Zboží z letošního katalogu nabízíme s padesátiprocentní slevou, z loňského dokonce s devadesátipro­centní. Slevy máme vyznačené už na oblečení, u pokladny je ještě zkontroluji. Zákazníci chodí, stěžovat si nemůžu,“ těšilo Klimešovou.

Oblečení si mohou zákazníci v jejím obchodě koupit do vyprodání zásob. „Momentálně máme nejvíc kalhot, letních šatů a sukní. Ještě i nějaké plavky si zákazníci u nás vyberou,“ vyjmenovala majitelka a nabízela třeba dámské bílé tříčtvrteční kalhoty za pětatřicet korun.

Prodejcům nahrává do karet i počasí. Teploty už několik dní dosahují třicetistupňových hodnot a o letní zboží je stále velký zájem. „Dokonce takový, že za týden nebo dva nebudeme mít žádné zboží. Lidí chodí opravdu hodně, od rána jsme se nezastavili,“ potvrdila vedoucí vyškovské prodejny s textilem S.A.M Alena Taušová.

I u nich se dá pořídit řada letního oblečení podstatně levněji. „Máme padesátiprocentní slevy, potrvají do poloviny července, pak se uvidí,“ doplnila vedoucí. Ceny jsou zajímavé i jinde. Třeba v pobočce Eurolidovka vedle hypermarketu Albert v Brněnské ulici nabízejí trička i pod stokorunu. V obchodě probíhá i výprodej plavek.

To, že se obchody přetahují o lepší ceny, těší samotné zákazníky. „Letní slevy se snažím využívat hodně. V obchodech se dívám hlavně na oblečení, ale není to tak, že bych čekala celý rok, až začnou letní slevy. Prostě se dá během léta koupit spousta věcí výhodněji,“ uvedla třeba Veronika Farníková z Vyškova.

Na poutače slibující nižší ceny se nechává nalákat i třeba Marica Svobodová z Komořan. Stejně jako řada jiných zákazníků ale volí většinou větší města. „Věci si kupuji průběžně celý rok, prostě tehdy, když je potřebuji. Letní slevy ale využívám docela hodně a už jsem si díky nim letos koupila několik věcí. Bohužel ve Vyškově nejsou zas až tak velké,“ myslela si Svobodová.

Lidé slyší i na levnější hračky a vodní doplňky spojené s letními radovánkami nebo na elektroniku. Po celém Vyškově jsou tak třeba cedule lákající do pobočky Planeo Elektro v Brněnské ulici. Ještě dnes a zítra tak mají zákazníci možnost pořídit si třeba digitální fotoaparát Samsung za necelých sedmnáct set korun. Pobočka nabízí i zajímavé ceny praček, sporáků nebo třeba LCD televizorů. Lákají i na splátkový prodej nebo na rozvoz zboží do třiceti kilometrů zdarma.

Příklady letních slev ve Vyškově:

Quelle, OD Kojál

* dámské letní šaty pův.cena 1199,– nyní 120,–
* dámské tříčtvrteční kalhoty pův.cena 349,– nyní 35,–

Textil KiK

* pánské tričko s dlouhým rukávem pův.cena 149,– nyní 29,–
* dámské rifle pův.cena 309,– nyní 149,–

Textil S.A.M

* pánská bunda pův.cena 1349,– nyní 674,–
* žabky k vodě pův.cena 179,– nyní 89,–
* dámská letní sukně pův.cena 499,– nyní 249,–

Planeo Elektro

* sporák Zanussi ZCV 560MW1 pův.cena 9690,– nyní 6998,–
* myčka AEG FAV Silence Plus pův.cena 15990,– nyní 11497,–
* televizor LCD Grundig, úhlopříčka 82 cm pův.cena 12999,– nyní 9998,–

Zdroj: průzkum Vyškovského deníku Rovnost