Provoz tělocvičny je dlouhodobě ztrátový. „Stavba je stará asi třicet let a technologie i použitý materiál odpovídají tehdejší době. Tehdy se na úspory ve vytápění ještě tolik nehledělo. Zdivo tělocvičny tvoří siporex, který současné normy tepelné vodivosti zdaleka nesplňuje, stejně jako koparitové výplně oken," upřesnil starosta.

Zateplení se tak bude týkat právě stěn a oken. „Stěny by měly být pokryté čtrnáct centimetrů tlustou vrstvou polystyrénu s barevným nátěrem. Necháme také kompletně vyměnit okna a nových výplní se dočkají i dveře. Tělocvična také dostane plastové vnější i vnitřní parapety," popsal změny Skokan.

Obci se podařilo získat dotaci od ministerstva životního prostředí. „To nám velmi pomůže, protože předpokládaná cena je 2,8 milionů korun, což je dost výrazný zásah do rozpočtu," připomněl Skokan.

Náklady by se však měly obci začít vracet brzy. „Stavební práce mají skončit do 30. září, takže zateplení se projeví už tuto zimu," řekl starosta. Kromě úspory peněz podle něj zateplení přinese i pozitivum v podobě výrazně vyšší šetrnosti k životnímu prostředí. „Tělocvična je vytápěná plynovým kotlem, množství emisí by tak se mělo díky stavebním úpravám podstatně snížit," zmínil starosta další pozitivní dopady.