A tak jako v loňském roce i letos všechny, kteří si v šest hodin večer přijdou na letonickou náves zazpívat pětici koled, na jejichž výběru se podíleli i čtenáři Vyškovského deníku Rovnost, doprovodí dechová kapela Sebranka. „Zřejmě nedorazí všichni členové. Ale máme v plánu, pokud to na rozdíl od loňska dovolí počasí, že budou ještě po odzpívání koled dál koncertovat," přiblížil Skokan.

U rozsvíceného vánočního stromu se podle něj zcela určitě objeví děti z místní základní školy. „Ty nacvičují koledy už nyní," doplnil starosta.

Loni přišlo na letonickou náves koledovat asi sto osmdesát lidí. „Už tehdy se ptali, jestli se akce bude konat i další rok a kdy přesně," zmínil Skokan, který zároveň pozval na Pochod čertů a čertic, kteří do Letonic zavítají v pátek. Sraz je u hasičky ve čtyři odpoledne.

V neděli ve stejný čas pak mají Letoničtí v plánu rozsvítit vánoční strom. „Při té příležitosti vystoupí žáci naší základní a také bučovické základní umělecké školy. V sále obecního domu, kde se bude od dvou do šesti odpoledne konat vánoční jarmark, pak lidé uslyší děti z naší mateřské školy," přiblížil letonický starosta.