Slavkovskému zámku přibyly jako dary i další předměty s napoleonskou tematikou. „Z bývalé slavkovské lékárny jsme třeba získali krabičku od léků s obrázkem Napoleona Bonaparta. Dostali jsme také porcované sběratelské cukry s napoleonskou tematikou nebo publikaci pro návštěvníky slavkovských napoleonských her z roku 1933,“ vyjmenovala některé nové předměty Zichová.

Mezi další zajímavé exponáty patří také dámská kabelka nebo model válečné lodě. „Dámská kabelka vyšívaná drobnými perličkami z období biedermaieru je jedním z nejhezčích předmětů, které jsme dostali. Zámeckou expozici zbraní pak obohatil model válečné lodi Royal Caroline,“ dodala Zichová.

Mezi předměty byly i věci, které na první pohled velkou hodnotu nemají, jako jsou staré knoflíky, reklamní hrnky a další vybavení domácnosti, dětské hračky nebo staré dokumenty. „Vyhodit se dá cokoli, ale vždy je lepší, když se lidé přijdou nejdřív zeptat, jestli se nám zrovna předmět nehodí do sbírky. Samostatně třeba nemá takovou cenu, ale pokud je to kousek, který nám chybí v nějakém souboru věcí, který už máme, jeho hodnotu to pro nás zvyšuje,“ upozornila Zichová.