Turistka z Otrokovic Radana Zelíková se vydala s rodinou na prázdninový výlet do vyškovského zooparku. Zklamání ale zažila už u pokladny.

„Čekala jsem výhodné rodinné vstupné, jak je zvykem všude jinde. Sto třicet korun za dospělého a devadesát korun za děti od tří do patnácti let se mi zdá celkem hodně. Aspoň kdyby byla možnost oddělit vstupné za zoopark a dinopark. Nejsou v jednom areálu, tak v tom nevidím problém,“ posteskla si turistka.

Stejná věc vadí i některým Vyškovanům. „Lidé zdaleka si chtějí prohlédnout jak zoo, tak i dinopark. Ale lidé z blízkého okolí by si rádi zašli s malými dětmi třeba jen na odpolední procházku do zoo. Rozdělené vstupné bych určitě uvítala. U pokladny mi doporučili permanentku, ale myslím, že ji nevyužiji. Zvlášť, když je nepřenosná,“ postěžovala si například Anna Říhová.

Podle ředitele zooparku Josefa Kachlíka mají lidé možnost zakoupit celoroční vstupenku. Pro dospělé za tři stokoruny, pro děti za sto padesát korun.

„Celkem tuto možnost využilo v letošním roce sedm set šestnáct návštěvníků. Zvýhodněné vstupenky za sto padesát korun dostalo sto pětatřicet členů mateřského centra Radost a občanského sdružení Rampa,“ řekl Kachlík.

Dodal, že dětem z mateřských a základních škol okresu vedení atrakcí umožnilo bezplatnou návštěvu.

„V ceně vstupného je parkování, zoo, dinopark, přeprava mezi zoo a dinoparkem, trojrozměrné kino. Chce si to porovnat ceny s ostatními turistickými atrakcemi a s tím, co vše cena obnáší,“ argumentoval Kachlík.

Jenže někteří návštěvníci se službami moc spokojení nebyli. „Byli jsme v zoo dopoledne a když se blížilo poledne, chtěli jsme se před sluníčkem schovat pod stromy do dinoparku. Ne přímém slunci jsme čekali déle než hodinu na dinovláček. O kousek stínu u zdi se seběhla málem bitka, aby tam maminky schovaly kočárky s malými dětmi. Nemohli jsme se ukrýt ani do restaurace, protože vchod ze zoo byl zavřený kvůli soukromé akci,“ postěžovala si na výlet ze začátku srpna maminka z Vyškovska, která nechtěla zveřejnit své jméno. Redakce ho ale zná.

Kachlík přiznal, že stříšku lidé požadovali. „Nad nástupištěm jsme před čtrnácti dny vybudovali na základě žádostí návštěvníků zastínění. V dinoparku je nástupiště pod stromy,“ reagoval Kachlík.

Podle informací zooparku se víkendová návštěvnost pohybuje mezi třemi až čtyřmi tisíci lidí, zatímco ve všední den bývá kolem dvou tisíc. Nejméně využívané dny jsou pondělky a pátky. Nejvíc lidí chodí od deseti do patnácti hodin.

„Zvažte proto dobře, kdy se k nám vydáte,“ vyzývají webové stránky vyškovského zoo. „Nad tím se můžu jenom pousmát. Schválně jsme si vybrali všední den, a to úterý. Přesto jsme na dinovláček čekali hodinu a půl. Děti jsme před sluncem chránili deštníky. Většina dětí se ve frontě nudila. Rodiče byli na pokraji zhroucení. Přestože jsme slíbili synkovi vláček, vzali jsme nakonec zavděk autobusem na stojáka. Jenom abychom nemuseli trčet dalších dvacet minut ve frontě,“ doplnil ze své zkušenosti návštěvník Miroslav Fiala.

Další lidé si stěžovali například na velice prašné cestičky, na přeplněné parkoviště, na nezastíněný herní kout pro děti a na další drobnosti.