DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Například v Bučovicích po roztátí sněhu přibylo klíčů nalezených na parkovištích. „Klíče od domů a aut navíc doplněných i ovladači alarmů v oddělení ztrát a nálezů významně dominují. Dále tam jsou hlavně náušnice a hodinky. Například už několik let máme uschované dětské hodinky, které si majitel stále může vyzvednout,“ uvedl Josef Bouda z bučovického informačního a kulturního střediska, jehož součástí je i oddělení ztrát a nálezů.

Podle jeho slov lidé této služby využívají často. Aby jim radnice vyšla vstříc, spolupracuje i s policií a nápomocné jsou i Technické služby Bučovice. „Jejich pracovníci se totiž pohybují v ulicích města a řadu ztracených věcí dokáží zachytit dřív, než je někdo zcizí,“ dodal Bouda.
Doplnil, že na službu ztráty, nálezy odkazuje stabilně Infokanál města Bučovice a Bučovické noviny.

Také Vyškov má oddělení ztrát a nálezů v informačním centru. Jen za minulý měsíc v něm přibyly dva mobily, dvoje dioptrické brýle či svazek klíčů. „Z dražších věcí jsme tu měli kromě mobilů třeba také digitální fotoaparát. V evidenci máme i zdánlivé zbytečnosti, jako je svazek receptů či rozebrané kolo,“ popsala mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Slavkov u Brna eviduje ztráty a nálezy na podatelně městského úřadu. „Většinu nálezů tvoří svazky klíčů od domů a klíče od automobilů. Na ty se také lidé nejčastěji ptají. Dále nám policisté předali tři jízdní kola. V evidenci máme i deštník, brýle, mobil a dámské hodinky,“ uvedl tajemník slavkovské radnice Pavel Dvořák.