Když se Jindřich Spisar z Letní ulice ve Vyškově vydal ke garáži v Dukelské ulici, kde má zaparkované své auto, nevěřil svým očím. Uviděl totiž rozrytou cestu a bagr, který dál pokračoval ve své práci. A Spisar kvůli tomu nemohl odvézt svou osmdesátiletou matku k doktorovi.

„Naštěstí jsme mohli kontrolu přesunout. Kdyby ovšem někdo vezl rodinu třeba na letiště, těžko by situaci na poslední chvíli vyřešil. Město nás mělo na úpravy vjezdů upozornit aspoň dva nebo tři dny předem,“ stěžoval si Spisar.

Stavební práce dělníků z vyškovské Správy údržby a silnic zarazily například i obyvatele Jarní ulice Věnka Kulhánka. „S technikou sem najeli hned v sedm ráno. Bagr nemá kvůli autům na přilehlém parkovišti prostor pořádně manévrovat. Měli tam umístit dočasnou ceduli se zákazem parkování,“ uvedl Kulhánek.

S úpravou vjezdů ovšem oba muži souhlasí. „Budu rád, když se povrch zpevní. Jediné, co mi v této věci mi vadí, je přístup města k obyvatelům. Teprve v deset hodin umístili silničáři štítek na vrata s upozorněním, že se sjednocuje povrch,“ konstatoval Spisar.

Také Kulhánek zapochyboval o organizaci práce při stavebních zákrocích na sídlišti Dukelská. „Na jaře se dělal nový povrch silnice. Dělníci mohli úpravy udělat společně s vjezdy do garáží. Město by určitě ušetřilo,“ podotkl Kulhánek.

Podle zástupce dodavatele stavby Zdeňka Gardelky se upozornění na chystané úpravy mělo vylepit s předstihem. „Chyba vznikla částečně na straně naší i města. Teď už jsme místo označili. Snažíme se, aby majitelé měli zajištěný stálý přístup do garáží. Ve chvíli, kdy je u jejich vjezdu mechanizace, musí pár desítek minut počkat,“ informoval šéf vyškovských silničářů Gardelka.

Jeho slova potvrdila i mluvčí Městského úřadu ve Vyškově Dana Bednářová. „V tomto případě se nepředpokládalo významnější omezení uživatelů garáží. Z tohoto důvodu jsme obyvatele předem neinformovali. Stejně jsme postupovali i v jiných podobných situacích a negativní ohlasy jsme nezaznamenali,“ popsala Bednářová. Pro příště město zváží umístění upozornění i v případě menších zásahů.

Spojení stavebních úprav kolemvedoucí silnice i vjezdů do garáží by podle Bednářové nebylo možné. „Rekonstrukce vozovky patřila do první etapy regenerace sídliště Dukelská. Kromě této komunikace se budovala například nová parkovací stání či kontejnerové přístřešky na sídlišti. Brzy na ni naváže druhá etapa obnovy s dalšími úpravami v sídlišti. Jde o několikamili­onovou investici s rozsáhlými úpravami. Na druhou stranu oprava povrchu vozovky u garáží znamená pouze údržbu. Každá záležitost se musí řešit jinak,“ doplnila Bednářová.

Opravu povrchu vozovky si před půldruhým měsícem objednal u Správy údržby a silnic Vyškov odbor místního hospodářství, investiční akci pak odbor majetkoprávní a investiční Městského úřadu ve Vyškově.