Mezi nimi se na start postaví třeba učitel Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Sochorova ve Vyškově Jiří Wasserburger. Běhu se účastní od prvního ročníku. Jak říká, akce pro dobrou věc ho nadchla. „Družstvo už tradičně tvořím s atletem Josefem Kuncem. Přemýšlel jsem, koho do týmu letos dosadit jako třetího, a oslovil jsem atletku z naší školy Nicolette Novotnou," přiblížil Wasserburger.

Tým dokonce vytvořil plakát, prostřednictvím kterého oslovuje kantory i studenty s žádostí o pomoc nemocným dětem. Přispět můžou do školní společnosti Eduka. „Před závodem pak vybrané sponzorské dary sečteme a k vybrané částce něco přidáme. Na závodě ji pak přislíbíme fondu," dodal Wasserburger.

Po ukončení běhu bude Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek předaný symbolický šek s vybranou částkou. „Sponzorem každého běžce může být rodič, prarodič, přítel, známý nebo třeba zástupce firmy. Ten podepíše sponzorskou smlouvu na částku od padesáti korun výše, kterou chce darovat. Následně ji odešle do třiceti dnů na nadační konto," popsala za organizátora akce, vyškovské gymnázium, Iveta Höferová. Akci spolupořádá i vyškovská radnice.

Ve stejný čas a den se charitativní běh bude konat i v partnerském městě Vyškova, německém Döbelnu. To spolupracuje s Lessing Gymnáziem Döbeln. Na rozdíl od Vyškova, kde je akce zatím ještě v počátcích, v Německu se bude konat pošestnácté.