Z parku, který obklopuje Integrovanou střední školu ve Slavkově, vede cesta k Tyršově ulici. Končí však pouze místem pro přecházení.

„Parkem kolem učiliště prochází stezka pro cyklisty a pěší. Její konec ústí do Tyršovy ulice. Není tam ale přechod pro chodce. Přitom z parku přes silnici směrem k Čelakovského ulici chodí spousta dětí, a to jak z učiliště, tak i ze základních škol. Proto by tam určitě měl být,“ myslí si třeba Lenka Klinkovská ze Slavkova. Projíždějící řidiči, kteří úsek neznají, znamenají pro školáky velké riziko. Slavkovští radní se proto rozhodli v letošním roce zebru vedle křižovatky Tyršovy a Čelakovského ulice vybudovat.

„Chceme ho vytvořit zhruba na přelomu prvního a druhého pololetí letošního roku. Akce nás vyjde asi na dvě stě tisíc korun. Musíme pořídit dopravní značení, také provést nutné úpravy chodníků v Čelakovského ulici,“ informoval slavkovský místostarosta Jiří Doležel.

Zarovnání výčnělku na konci chodníku směrem z Čelakovského ulice a prodloužení cesty dá dělníkům nejvíc práce. „Přechod vytvoříme tak, aby lidé vešli rovnou do parku,“ popsal vedoucí slavkovského odboru investic a rozvoje Jiří Černý.