„V Hlinkově ulici se nachází problematický úsek, kvůli kterému si lidé vyžádali stavbu chodníku. Bude asi dvacet metrů dlouhý a vyřeší nepřehlednou část podél místní komunikace s jejím zúžením na průjezdnou šířku tři metry," oznámila vedoucí odboru výstavby a životního prostředí Kateřina Trtílková.

Nový chodník by dělníci měli začít stavět od konce září. V té době už bude pomalu finišovat oprava podstatně většího úseku chodníku v Kalouskově ulici. Měří takřka tři sta metrů. „Jedná se o část ulice od křižovatky s ulicí Trávníky po křižovatku s ulicí U Náhonu," upřesnila lokalitu Trtílková.

Jednostranná oprava by měla trvat do poloviny října. „Jejím cílem je především umožnit po chodníku pohyb lidí se sníženou orientační a pohybovou schopností. Je to potřeba proto, abychom splnili podmínky dotačního titulu Státního fondu dopravní infrastruktury. Dále se oprava zaměří také na odvodnění plochy do stávající dešťové kanalizace," připomněla Trtílková.

Rekonstrukce přijde město na víc než šest set deset tisíc korun. Cena nového chodníku v Hlinkově ulici bude známá až po výběrovém řízení. Oba budou udělané ze zámkové dlažby.