DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

„Odborná firma topol skácela na základě znaleckého posudku. Prořezala také vedlejší strom. Daná oblast ovšem bez dřeviny tohoto druhu nezůstane, a to díky stromu, který zůstal zachovaný. Zároveň tak dělníci vytvořili lepší podmínky pro jeho růst,“ uvedl ředitel slavkovských technických služeb Radoslav Lánský.

Nejde ovšem o jediný zásah odborné firmy provedený ve Slavkově. Minulý týden pracovníci prořezali několik stromů ve Svojsíkově parku na Komenského náměstí a dva topoly v ulici Čs. armády naproti autobusového nádraží.

„Je pravda, že v parku je mnohem víc stromů, které by potřebovaly klidně i pokácet. Čas od času se tam totiž nějaký rozlomí nebo dokonce i spadne,“ řekl Lánský.

Jak doplnil, nemálo dřevin ve městě je na hranici životnosti. Právě proto se chystá spolu s úředníky z tamního odboru životního prostředí udělat obchůzku a vytipovat ty, které potřebují odstranit či jenom prořezat.

Zatím se prý jen hovoří tom, že s největší pravděpodobností padnou k zemi některé stromy na sídlišti Zlatá Hora. Důvodem je revitalizace bytovek.
„Požadavky vesměs dávají obyvatelé. Nelíbí se jim, že jim dřeviny zastiňují byty. Nebo jsou alergičtí. Některým ovšem nevadí, tak ještě uvidíme, jak to dopadne,“ upřesnil Lánský.