Hned v sobotu ráno můžou sportovci a turisté vyrazit na už sedmnáctý ročník Bošovické šlapky. „Prezence je od sedmi hodin ráno u sokolovny v Bošovicích, startovné je osmdesát korun, děti do patnácti let vyrážejí zdarma. Děti do deseti let ovšem smějí na pochod jen v doprovodu rodičů nebo jiného dospělého," upozornil hlavní organizátor akce Josef Vrzal.

Ve startovném jsou započítané náklady na občerstvení a ceny. „V ceně je škvarková pomazánka na kontrole u Hvězdy, v cíli diplom, keramická medaile a občerstvení pro všechny," vysvětlil Vrzal.

Zúčastnit se můžou pěší i cyklisté, záleží jen na jejich zdatnosti, jakou si vyberou trasu. „Trasa pochodu měří od šesti do padesáti kilometrů, cyklojízdy od šesti do sedmdesáti kilometrů. Stokilometrová trasa letos vede novou cestou po silnicích kolem Bošovic," řekl Vrzal.

Akce se koná za každého počasí, organizátoři se však nepřízně nebojí. „Hlásí pěkně, žádné velké vedro, takže ideální podmínky. Každoročně se Bošovické šlapky účastní kolem osmi set lidí, tak doufáme, že ani letos to nebude jiné," dodal Vrzal.

Holdovat pohybu budou i členové Sokola z regionu. Divákům v sobotu odpoledne předvedou své skladby nacvičené pro všesokolský slet, který se bude konat v Praze 5. a 6. července u příležitosti 150 let založení Sokola.

Sokolové předvedou své umění na fotbalovém hřišti v obci od dvou hodin odpoledne. Na programu je výstup mužů na skladbu Chlapáci, děti se předvedou na píseň Jonatán a muži i ženy spojí své síly při písni Jen pro ten dnešní den. V programu vystoupí cvičenci z Vážan nad Litavou, Hrušek, Slavkova u Brna, Dědic, Slavíkovic a Vyškova.

Na své si o víkendu přijdou také děti. V Hvězdlicích si v neděli od dvou hodin odpoledne užijí dětský den s klaunem Kukem a tetou Ditou. „Akce se koná na hřišti za garážemi. Součástí budou soutěže a hry o ceny, střelba ze vzduchovky i skákací hrad, také diskotéka s výukou diskotanců a klauniáda klauna Kuka," uvedl starosta Hvězdlic Alois Kaldec.

Pro dospělé i děti bude po celé odpoledne nachystané občerstvení. „Návštěvníci se můžou těšit i na spanilou jízdu motorkářů. Počasí má být pěkné, tak zveme co nejvíc lidí," dodal Kadlec.

V Rychtářově si děti také užijí pestrý program. V sobotu v jednu hodinu odpoledne tam začíná pohádkový les pro skupiny rodičů s dětmi. Akci pořádá Moped Team Rychtářov. Skupinky budou pořadatelé na trasu pouštět v patnáctiminu­tových intervalech.