S mnohem menší čekárnou, než byli zvyklí, se musejí smířit cestující na autobusovém nádraží ve Vyškově. Z jeho části tam totiž vzniklo zázemí pro řidiče.

„Když jsem vešla dovnitř, překvapilo mě, jak je tam málo místa. Byla tam hlava na hlavě. Šest krátkých laviček, každá sotva pro dva lidi, rozhodně nestačilo. Lidi s berlemi si málem neměli kam sednout. Nemohla jsme se dostat ani k jízdním řádům,“ postěžovala si například cestující Helena Obořilová z Moravských Málkovic.

Ta navíc nechápe, proč je teď nevyužitá kabinka bývalých informací.
„Informace jsme přesunuli, sloučili jsme je s cestovní agenturou z důvodu snižování stavu,“ uvedl ředitel společnosti Vydos Igor Čeki.

Místnost zhruba jeden a půl krát tři metry však zůstává prázdná a podle ředitele se v blízké budoucnosti její využití neplánuje. Jak Čeki vysvětlil, změny v čekárně vznikly kvůli modernizaci budovy.

V horní části, kde sídlí vedení a zaměstnanci firmy, v současné době pilně pracují řemeslníci. „Potřebujeme provést takové úpravy, aby pracovní prostředí splňovalo základní podmínky hygienických norem. A to zejména aby plocha kanceláří odpovídala minimální hranici vzhledem k počtu pracujících a nutnost oddělit toalety pro ženy a muže,“ vysvětlil Čeki.

Pro řidiče, kteří se dosud tísnili v malé nevyhovující hořejší místnosti, nechala společnost přepažit část čekárny a vytvořila jim tak nové zázemí.
Čeki je přesvědčený, že plocha, která cestujícím zůstala, je zcela dostatečná. „Čekárna bývá využitá jen při nepříznivém počasí a pouze před odjezdy odpoledních autobusů v patnáct hodin a o půl páté. Chápu, že se to cestujícím nemusí líbit, ale nás k tomu vedla nutnost vyřešit technické zabezpečení zaměstnanců,“ řekl ředitel.

Úředníci nemohli změny v čekárně ovlivnit. Úpravy prováděl Vydos podle Čekiho jen na základě ohlášení a nepotřeboval ani stavební povolení. Také podle hygienika Rudolfa Nováka nejsou pro čekárny hygienické normy.