Sychravé počasí a také zbarvující se listí dává lidem vědět, že podzim už naplno převzal nadvládu. Pořadatelé nejrůznějších akcí však na Vyškovsku přesto nabízejí zajímavá setkání.

Dnes od třinácti hodin mohou na střelnici ve Slavkově u Brna všichni otestovat, jak poletí jejich draci. Koná se tam totiž Drakiáda. Pro děti je připravená spousta atrakcí. Kdo nemá pro strach uděláno, může se navíc zúčastnit losování o tandemový seskok padákem.

Odpoledne plné oslav a zábavy si připravili také organizátoři v Račicích-Pístovicích. Obce totiž slaví padesátileté výročí od jejich sloučení. „Před padesáti lety se obyvatelé obcí Račice a Pístovice dohodli, že by pro ně bylo lepší a výhodnější, kdyby se spojily. Zápis z kroniky, který naši obyvatelé udělali před padesáti lety, si přečteme na oslavách,“ lákala starostka obce Račice-Pístovice Marlena Březovská.

Podle jejích slov čeká návštěvníky zajímavý program. „Vystoupí děti z mateřské školky, ze základní školy, členové Sokola, na lidi čeká také zabíjačka a večer třeba taneční zábava. Účast nám bohužel odřekli šermíři. Celou akci jsme pro jistotu vzhledem k počasí přesunuli do Sokolovny. Kvůli výročí budeme vydávat i knížku o Račicích-Pístovicích,“ popsala část programu Březovská.

Někteří obyvatelé budou dokonce ocenění. „A to třeba ti, kteří pracovali pro Červený kříž, reprezentanti na motocyklech nebo náš kronikář, který už má přes devadesát let,“ prozradila starostka.

V sobotu si lidé naposledy užijí Ochotnického festivalu v Bučovicích. „Celý divadelní týden vyvrcholí ohňostrojem. Ten by měl být asi v jednadvacet hodin. Letos zaznamenáváme největší kvalitu a návštěvnost festivalu za všechny čtyři roky,“ pochvaloval si vedoucí správy sportovních a kulturních zařízení Bučovic Josef Brychta.

Poslední předvolební víkend využívají i vyškovští lídři politických stran, aby se setkali s veřejností a třeba přesvědčili nerozhodnuté voliče, že právě oni jejich problémy vyřeší nejlépe. „V neděli v patnáct hodin v Sokolském domě se koná setkání obyvatel Vyškova a lídrů kandidujících volebních stran. Setkání bude uvádět moderátor, který bude lídrům pokládat nejrůznější otázky. Ptát se mohou samozřejmě i samotní obyvatelé,“ lákal lídr politické strany Věci veřejné Jiří Krutílek. Voliči, kteří ještě nemají jasno, tak mají příležitost poznat kandidáty osobně.