Zaplavené sklepy a popadané stromy blokující provoz na silnicích. To jsou následky prudkého deště, který se včera prohnal nad Vyškovem a několika okolními obcemi. Většina jednotek vyškovských hasičů proto měla plné ruce práce.

„Kolegové odčerpávali vodu ze sklepů, odklízeli popadané stromy a naplavené bahno. Liják řádil hlavně v okresním městě a blízkých vesnicích. Například v Moravských Málkovicích a Rybníčku,“ informoval brněnský operační důstojník, který odmítl říct své jméno.

Ve Vyškově podle něj napáchal prudký déšť nejvíce škod na sídlišti Palánek a také v Brňanech. Kalamita se nevyhnula ani vyškovskému akvaparku. „Tam hasiči odčerpávali jímku,“ uvedl operační důstojník.

Stromy, které nasákly vodou a tíhou se zlomily, částečně omezily provoz na silnici mezi Rybníčkem a Medlovicemi. Dopravu tam řídili vyškovští silničáři. Potíže se zlomenými dřevinami byly také v Kroměřížské ulici ve Vyškově.

Vyškovští hasiči však nezasahovali jen na Vyškovsku. Jejich pomoc si vyžádali jejich kolegové z Kroměříže. Jak velkou škodu liják způsobil, to zatím hasiči nevyčíslili.