Někteří spíš konstatovali fakta, jiní v textech prodali svůj názor. Často na aktuální otázky. Několik studentů například reagovalo na nedávné představení povinných kvót, které by určovaly, kolik uprchlíků musí jednotlivé členské státy Unie přijmout.

Migrační politika zaujala třeba studentku Janu Škatulárovou z Vyškova. Jako jediná poslala příspěvek ke dvěma tématům. „Chtěla jsem se k nim vyjádřit. Témata byla dobře zvolená a určitě atraktivní. Dá se říct, že mě hned napadlo, o čem psát. Povinné kvóty jsou rozhodně určitým druhem hrozby, je dobré takové otázky dostávat do povědomí lidí," sdělila studentka druhého ročníku, která pro další studium zatím přemýšlí o žurnalistice nebo politologii.

Literatura faktu

Zkušenosti s literárními soutěžemi už má. „Získala jsem třetí místo na Slavkovském mementu," řekla.

O pomoci lidem v rozvojových zemích zase přemýšlela ve své práci studentka druhého ročníku Anna Vazačová z rousínovských Královopolských Vážan. „Možná by mi jiná témata šla hůř, ale tohle mi sedlo. Navrhla mě paní profesorka s tím, že mi slohovky v poslední době šly. Evropskou unii vítám, bez ní bychom byli v horší situaci, i když zase chápu obavy členských států z některých rozhodnutí," prohlásila Vazačová.

Všechny příspěvky jsou zveřejněné také na: www.denik.cz/otevrenaevropa/.

PŘÍSPĚVKY ČTĚTE TAKÉ V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ VYŠKOVSKÉHO DENÍKU ROVNOST NA STRANĚ U NÁS DOMA.