„Speciálně pedagogické centrum pro vady řeči ve Vyškově pořádá setkání už sedmým rokem. Logopedky si na akci vyměňují zkušenosti a získávají nejnovější profesní poznatky,“ nastínila historii a náplň akce jedna ze dvou hlavních organizátorek akce Helena Kalábková, která v centru působí.

Nové poznatky k péči o děti s vadami řeči pochází od samotných organizátorek a z odborné literatury. „Školící materiály vytváříme převážně samy, spousta z nich je tedy originálních. Jsme rády, že můžeme logopedkám tímto způsobem usnadnit jejich náročnou práci,“ dodala.

Akci hostí vždy jiná logopedická třída v regionu. „Akce pomáhá všem zúčastněným získávat nové vědomosti v oblasti komunikačních schopností dětí, předávání novinek z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Paní učitelky při každém setkání navštíví jinou mateřskou školu, prohlédnou si aktuální výzdobu, dokumentaci, děti zatančí a zazpívají písničky, které se k této příležitosti naučily a nacvičily,“ vylíčila průběh posledního setkání logopedka z pořádající Mateřské školy Revoluční 14 Sylva Klimešová.

Vzdělávací akce se kromě zástupců vyškovských logopedických tříd zúčastnily také učitelky z Rousínova, Bučovic a ze Slavkova u Brna. „Akce má pro nás obrovský přínos, praxe je v našem oboru velice důležitá, a proto je dobré, že máme možnost si vyměňovat praktické zkušenosti,“ zhodnotila akci logopedka z bučovické mateřské školy Alena Roháčová s tím, že na setkání došlo třeba i na představení nových pomůcek pro autistické děti.