„Přebytek hospodaření je ve skutečnosti ještě vyšší. Čtyřiaosmdesát milionů korun. Některé platby však teprve uskutečňujeme, takže musíme odečíst necelých šestadvacet milionů. Navíc sedm milionů tři sta tisíc korun jsme už zapojili do letošního rozpočtu," přiblížil Goldemund.

Na plusovém výsledku hospodaření se mimo jiné podepsala například mírná zima. „Na zimní údržbu jsme nedočerpali sedm set padesát tisíc korun," dodal starosta.

Ušetřené miliony městu můžou usnadnit například rozhodování o budoucnosti, a tím i investici do zimního stadionu nebo třeba do budovy bývalého OSP v Žižkově ulici. „Závěrečný účet s přesnými čísly za uplynulý rok připravíme na dubnové jednání zastupitelstva. Do té doby nás ještě čeká závěrečný audit, takže předpokládáme, že se výsledná čísla ještě můžou v drobnostech lišit. Už nyní ale vidíme, že jejich výpovědní hodnota je jasná," dodal Goldemund.

Podobně jako letos, i loni se radnice těšila z několika desítek milionů navíc. Celkový zůstatek na bankovních účtech Vyškova přesahoval k 31. prosinci 2013 víc než sedmdesát milionů korun. Část výdajů totiž pokryl dnes už zrušený Fond bydlení. Z toho šly peníze například na demolici bytového domu v Albrechtově ulici nebo šestou etapu regenerace panelového Sídliště Osvobození.