Silničáři se v březnu pustili do oprav a včera ji zprůjezdnili všem motoristům. „Minulý týden už po cestě mohli jezdit ti, kteří tam podnikají. Oficiálně je otevřená od včerejška,“ informoval šéf vyškovských silničářů Zdeněk Gardelka.

Jeho muži tam však ještě budou dělat nějaké práce. Ty ovšem neohrozí plynulost provozu. „Zbývá nám ještě upravit svahy a dodělat drobnosti,“ doplnil Gardelka.

Oprava silnice trvala přibližně dva měsíce a vyšla na víc než patnáct milionů korun. Nemalé peníze stála taky rekonstrukce cesty v bučovické ulice U Škol, která skončila minulou středu.

„Kdyby to platilo město, určitě by jeho rozpočet zchudl tak o devět milionů. Jenomže to byla akce Skansky a opravdu nevím, kolik přesně stála. Každopádně vozovka má nový povrch, zpevněné krajnice a je rozšířená. Kvůli uzavírce „padesátky“ je však průjezdná jen pro místní,“ uvedl vedoucí bučovického odboru dopravy Zdeněk Kolaja.

Ještě doplnil, že tam město bude muset namontovat retardéry. „Před opravou tam byly. Teď, když jsme je tam ještě nedali, řidiče to svádí jezdit rychle. Pohybují se tam hlavně děti, takže kvůli bezpečnosti je tam znovu dodáme,“ dodal Kolaja.