Udělat z místa, kde měla vzniknout náves, garáž pro traktor a z trávníku oranisko. To se podařilo majiteli lulečského hostince Ladislavu Štrbovi. Než by zemědělský stroj parkoval třeba na svém pozemku, zajížděl s ním do středu vesnice.

Po jeho nájezdech tam zůstaly dost viditelné stopy v podobě vyjetých kolejí. Některým místním se to nezamlouvá. Tvrdí, že všichni tamní zastupitelé měli ve volebním programu vybudování návsi a údržbu zeleně. Zatím podle nich své sliby nedodrželi.

„Bydlím hned naproti místa, ze kterého Štrba udělal oranisko. Vypadá to hrozně. Sem tam pomocí traktoru uklízí dědinu a pak jednoduše zaparkuje u hostince. Trávník rozryl opravdu pěkně,“ rozčílil se jeden z místních Alexandr Marek.

Že měly všechny strany zastoupené ve vedení obce v programu vybudování návsi, potvrdil také tamní místostarosta Jaromír Zbořil. „Teď ale nevím, jestli k její výstavbě dojde. Aby měl traktor kde zaparkovat, je asi důležitější,“ neodpustil si ironickou poznámku.

Radní Martin Kučera brání své kolegy tím, že nemohou vědět o všem, co se děje ve vesnici. „Proto bych uvítal, kdyby obyvatelé přišli na zastupitelstvo a řekli nám o věcech, které se jim nelíbí. Nebo můžou přijít přímo za mnou a můžeme to probrat. Ocením rozumné podněty a nápady,“ vzkázal místním prostřednictvím webových stránek obce radní.

Stejně jako Kučera i lulečský starosta Josef Vlach uvedl, že radní případ řešili přibližně v polovině února na zasedání rady.

„Štrba už parkuje traktor na svém pozemku. Také jsme se domluvili, že rozrytý pozemek zasype hlínou. Trávou to pak asi zaroste samo. Podle mě to ale není tak strašné, jak někteří lidé tvrdí,“ řekl lulečský starosta.

Jak teď vypadá střed obce kvůli nájezdům traktoru, se mu ovšem taky moc nelíbí. „Štrba ale slíbil, že už nebude svým strojem brázdit náves,“ doplnil Vlach.

Když se ovšem redaktoři Vyškovského Deníku včera byli podívat na návsi, traktor tam opět parkoval. Jeho majitele se jim však nepodařilo zastihnout jak v pohostinství, tak ani po celý den na telefonu.