Na programu čtvrtečního zasedání zastupitelstva této obce s necelými sedmi stovkami obyvatel je totiž jedním z hlavních bodů odvolání místostarosty Jaromíra Zbořila (KDU-ČSL).

„Podnět k mému odvolání dal zřejmě starosta Josef Vlach, nebo někdo ze skupiny s ním spřízněných zastupitelů. Snažili se o to už minule, pak však návrh stáhli,“ je přesvědčený místostarosta Zbořil.

Odvolání mu podle jeho názoru hrozí proto, že upozorňuje na špatnou práci rady. Ta prý zbytečně Luleč zadlužila a celkově nedobře hospodaří.
Sám starosta Vlach (ČSSD) se k autorství návrhu na odvolání svého kolegy z rady nehlásí. „Mohl ho podat kdokoliv ze zastupitelů. Je to jejich právo,“ sdělil pouze. Nechtěl se ale vyjádřit ani k důvodu, proč chce někdo ze zastupitelů místostarostu z funkce odstranit. „V pátek už budeme moudřejší,“ dodal starosta.

To už totiž bude Luleč možná mít nového místostarostu. Jeho volba je totiž na programu zastupitelstva ihned po odvolání toho stávajícího. „A k tomu není daleko. Starostovi lidé mají v zastupitelstvu většinu, takže pokud chtějí, odvolají mě,“ uznal Zbořil.