Podle policie je ale Halas nevinný. „Policisté věc odložili s tím, že se skutek nestal. Tedy že se lulečský starosta Petr Halas nedopustil ničeho, co by se dalo nazvat trestným činem. Spis si ovšem ještě vyžádal státní zástupce, který má třicet dní na to, aby se k případu vyjádřil," informovala mluvčí vyškovské policie Iva Šebková.

Pro lulečského starostu bylo období několika uplynulých měsíců podle jeho slov velmi psychicky náročné. „Jsem rád, že by to mohlo skončit tímto způsobem. Pokud celá záležitost opravdu dopadne v můj prospěch, budu muset zvážit další kroky, které podniknu. Podle mého názoru bylo jediným cílem těch, kteří podnět podali, vyvinout na mě nátlak a poškodit mě," uvedl Halas.

Protistrana, tedy čtveřice lulečských zastupitelů, se k výsledku šetření nechěla příšliš vyjadřovat. „Nemám, co bych k tomu řekl. Pouze jsme si nebyli jistí starostovým postupem při výběrovém řízení, tak jsme věc nechali prošetřit. V podstatě jsme takový výsledek očekávali. Beru ho na vědomí," řekl jeden z iniciátorů podnětu, Halasův předchůdce Josef Vlach.

Jiného názoru je další člen zastupitelstva, který se pod žádost také podepsal, Ladislav Krais. „S policejním vyrozuměním rozhodně spokojený nejsem. Dál si stojím za tím, že ačkoliv to není na vězení, starosta pochybil. A jsem přesvědčený také o tom, že nejenom tuto, ale i další jeho chyby vidí i jiní obyvatelé. Pokud bude dál dělat takové věci, v dalších volbách podle mě zcela jistě neuspěje," řekl Krais.

Spor mezi zastupiteli a starostou vznikl na říjnovém zasedání, kdy měli projednávat a schvalovat smlouvu na nákup hasičského auta. Halas mezi dodavatele dopsal firmu, jejíž nabídka přišla až po ukončení výběrového řízení. Tím se měl dopustit trestného činu. Jak však Halas upozornil, výběrové řízení bylo na zasedání zrušené a zastupitelé rozhodli o vypsání nového.