Obec hřiště postavila ve spolupráci s lulečským Mateřským centrem Korálky, které získalo dotaci přesahující čtyři sta šedesát tisíc korun. „Celkové náklady však dosahují téměř šesti set tisíc, proto zbytek uhradila obec," vypočítal starosta.

Podle něj si už malí horolezci a námořníci stihli hřiště oblíbit. „Zejména loď se skluzavkou, lanovou pyramidu a kolotoč. Výhodou je, že nabízí jiné prvky, než byly na původním hřišti, které už začalo podléhat vlivu času a počasí," podotkl starosta.

U známého mostu

Součástí projektu bylo také několik dalších zásahů v obci. „Po vesnici jsme tak rozmístili lavičky, odpadkové koše a také dvě posezení," připomněl Halas.

Práce je však podle jeho slov stále hodně. Lulečtí totiž nezapomínají ani třeba na své památky. „Za pomoci dotace, kterou jsme získali z ministerstva kultury, obnovujeme schodiště ke kostelu svatého Isidora. Tvořené je masivním pískovcem, který byl mimochodem použitý také při opravách pražského Karlova mostu. Boční zídky jsou z původního kamene," objasnil starosta.

Naznačil, že oprava kulturní památky už byla nutná. „Původní schodiště bylo v havarijním stavu a celkově už bylo nepoužitelné," upozornil Halas.

Náklady na jeho opravu dosahují sto devadesáti tisíc korun. V rámci dotace obec získala víc než sto dvacet tisíc. Rekonstrukce začala o prázdninách, nedávno ji řemeslníci dokončili.