Vedení obce v souvislosti s touto ulicí letos z rozpočtu vyčlenilo čtyři miliony korun na zemní práce. Do konce července má být všech třiatřicet pozemků zasíťovaných. „K dnešnímu dni máme už prodané všechny parcely a šest vlastníků už začalo stavět. Z toho jeden majitel už má postavenou kromě střechy kompletní hrubou stavbu. Celkem jsme zatím vydali devět stavebních povolení," upřesnil starosta Němčan Martin Krátký.

Noví obyvatelé Němčan mají zlepšit věkový průměr obce. „Očekáváme, že se nám díky výstavbě nových domů do obce přistěhují poměrně mladí lidé, kteří nám tak zlepší věkový průměr. To s sebou nese spoustu výhod, například se tím může oživit kulturní dění v obci a podobně," řekl starosta.

Kromě nově vznikajících rodinných domů se v Němčanech pracuje také na ustálení tlaku vody. „V minulosti u nás kolísala hladina a čas od času to způsobilo poškození některých spotřebičů. Před dvěmi lety se úpravami vodovodu tento stav značně zlepšil. Teď, když vodohospodáři zvyšují kapacitu slavkovské větve vodovodu, počítáme s úplným ustálením tlaku vody v celé obci," vysvětlil starosta.

Podotkl, že vodovod vede kolem poutního místa Lutršték, kde bývá každoročně v září hlavní pouť. Obec se tedy snaží domluvit s vodohospodáři takový termín výkopových prací, který se s poutí nebude křížit.