Akce se stala příležitostí k setkání všech generací. „Škoda, že si kvůli chladnému počasí lidé nemohli vychutnat koupání zdarma. Zato se ale vydařily obě taneční zábavy. Hlavně mě pobavil lidový vypravěč Libor Pantůček, který vystupoval se Stříbrňankou,“ řekl třeba pětatřicetiletý rodák Miroslav Fiala, který přijel ze Zlínska.

Podle jeho otce Jana však většinu lidí nejvíc nadchla ohňová šou. „Takový ohňostroj jsme tu neměli ani na silvestra,” pochvaloval si.

Přijela i zástupkyně nejstarší generace Zlata Fialová. Ta brzy oslaví osmdesátku. „Nohy už mi neslouží, ale sjezd rodáků jsem si nemohla nechat ujít. Vždyť ten poslední se konal před třiadvaceti lety,“ svěřila se.

Chybělo málo a celá akce přitom mohla být podstatně skromnější. Ještě několik dnů před ní totiž nebylo jisté, zda se podaří odklidit nánosy bahna ze sportovního areálu, jenž měl být hlavním dějištěm slavností.

Radní však pozvali přes pět set rodáků a udělala vše pro to, aby je nezklamali. „Zemědělci odvezli naplaveniny, které spláchla voda z polí. Podařilo se opravit i čerpadla na koupališti zničená zkratem při bouřce. Díky příznivému počasí včas vyschlo bahno na tenisovém kurtu, a tak jsme je ještě na poslední chvíli stihli seškrábat a odvézt,” uvedl starosta Jan Bouda.

Doplnil, že se uvolnilo i místo pro dětskou nafukovací skluzavku. Vyschlo také promáčené fotbalové hřiště, kde vznikl taneční parket a brigádníci postavili obří stany pro diváky.