Stěžejní díl programu by se měl odehrát v areálu místního letoviska. V případě deštivého počasí se počítalo s přesunem do Dělnického domu. Ten se ovšem ani několik měsíců po havárii vodovodu nepodařilo opravit.

„Nezbývá, než se modlit za slunečné počasí,“ povzdychl si starosta Jan Bouda.

Koncert dechové hudby, vystoupení žáků místní školy, folklórní soubor, mažoretky, taneční zábava – to vše by se mělo odehrát pod širým nebem u koupaliště před kioskem.

Avšak v případě deště mohou nastat problémy. Náhradní Dělnický dům je stále bez podlahy.

„V březnu zatekla voda z pohostinství stropem do sálu společenského domu. Největší škody napáchala na parketách. Ty bylo nutné vytrhat. Jelikož je beton stále vlhký, nelze podlahu dokončit. Vypadá to, že do sjezdu rodáků už opravu nestihneme,“ posteskl si Bouda.

Ale dodal, že se podařilo položit alespoň jemnou podkladovou vrstvu, která by měla do oslav vyschnout. „V nejhorším případě by se tedy tancovačka uskutečnila na betonu,” naznačil starosta.

Ještě před několika dny bylo konání sjezdu silně ohroženo. S obcí si totiž nepěkně pohrálo počasí. Třikrát krátce po sobě přívalové deště spláchly hlínu z polí a bláto zaplavilo část obce u památníku a zejména sportovní areál.

„Hlavní je, že koupaliště je v provozu. Pouze tenisový kurt zůstal ještě pod vrstvou bláta. Čekáme až vyschne, aby se dalo seškrábnout. Jestli to ale nestihneme do oslav, nevadí, zbytek sportoviště se podařilo natolik uklidit, aby se zde mohl zábavný program uskutečnit,” uklidnil všechny starosta.