O řešení už požádala zastupitele také ředitelka školy. Ve hře je rozšíření. „Aktuálně ho plánuje projektová firma. Potřebujeme ale nutně dotace, o které budeme aktivně usilovat,“ doplnil starosta.

close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. V případě úspěchu, by mateřská škola nově pojala šestnáct dětí. „Zahrnuje to dále rozšíření dvou speciálních učeben pro žáky. Přijímali jsme i děti z jiných obcí, například z Olšan. Nyní ale máme školu primárně pro naše děti s ohledem na současnou situaci,“ dodal Dvořáček.

Komplikovanou situaci potvrdila také ředitelka Lenka Ryšková. „Vzhledem ke stále zvyšujícímu nárůstu počtu dětí a žáků, hlavně v Mateřské škole v Habrovanech, je stávající kapacita školky nedostačující,“ sdělila.

Zmínila navíc nedostatečnou kapacitu v Základní škole pro školní družinu. „Od prvního září budeme zřizovat dvě oddělení školní družiny. Do budoucna počítáme se zřízením samostatné počítačové učebny a školní družiny, protože nyní je třída pro žáky prvního ročníku společná se školní družinou,“ dodala Ryšková.