S výstavbou větší tělocvičny se počítalo už v urbanistické studii z roku 1986. „Současná má rozměry patnáct krát osmnáct metrů, neodpovídá tak téměř žádnému sportu, snad s výjimkou badmintonu. Byla původně postavená jako gymnastický sál s předpokládaným napojením na větší tělocvičnu," přiblížil historii ředitel drnovické základní školy Miroslav Zemánek.

Nová hala poslouží k různým sportům, například florbalu, tenisu, basketbalu, sálovému fotbalu nebo volejbalu. „A to nejen pro potřeby školy, ale také veřejnosti. Součástí tělocvičny bude i zázemí pro diváky. Pro školu bude mít velký význam, protože nyní nemáme k dispozici prostory, které by odpovídaly velkým halám, ve kterých se konají okrskové a okresní přebory v nejrůznějších sportech," naznačil ředitel.

Podle něj výstavba umožní pořádat i turnaje škol, na které v současné době musí vždy cestovat do jiných měst. „Dalším přínosem je i možnost výuky tělesné výchovy odděleně pro dvě skupiny, třeba chlapců a dívek," dodal Zemánek.

Podle starostky by stavbu chtělo vedení obce zahájit už letos. „Otázkou je, jestli se to podaří. Řešíme totiž problém s jedním z vlastníků pozemků, které budou s halou sousedit," poznamenala. Zatím obec čeká na vydání stavebního povolení, pak vypíše výběrové řízení na zhotovitele. „Práce potrvají víc let. Pro letošek na ně máme z rozpočtu vyhrazených deset milionů korun. Loni jsme si požádali také o dotace na ministerstvo školství," dodala Hermanová.