Akce, které bude předcházet prezence od devíti do desíti hodin ráno, začne v jedenáct hodin a podle pořadatele je možné očekávat zajímavou podívanou. „Přihlásili se totiž jak jezdci z několika stájí Vyškovska, tak i z jiných okresů. Proto také v zázemí připravíme servis nejen pro jezdce a koně, ale samozřejmě i občerstvení pro diváky," ujistil.

Připravených je několik soutěží. „Půjde o skokové závody různých obtížností. Pojede se křížkový parkur do čtyřiceti centimetrů, dvoufázové skákání do padesáti a šedesáti centimetrů, skoky do osmdesáti centimetrů na omezený čas, parkur stupně Z se žolíkem do sto pěti centimetrů a další," vyjmenoval jednatel, který je zároveň ředitelem závodů.

Na vítěze jednotlivých klání čekají i odměny. „Všechny od pátého do prvního místa budeme dekorovat, první tři dostanou věcné ceny," dodal Novotný, podle kterého jezdci budou mít možnost ustájit si na Ovčíně své koně. „A to po domluvě s vedoucím stáje na mobilním čísle 723 787 683," uvedl šéf závodů s tím, že vstupné pro návštěvníky akce bude dobrovolné. „Účastníci soutěží ovšem budou muset zaplatit startovné za každý závod, kterého se zúčastní," doplnil jednatel Novotný.