Materiál na podporu zelené zóny v lokalitě půjde na stůl vyškovským zastupitelům na dalším zasedání zastupitelstva. „Uvažujeme nad tím, že bychom pozemky dali pod správu vyškovského zooparku. Jde nám o vytvoření další klidové zóny pro Vyškovany. Od státu jsme už v místě získali všechny důležité pozemky," ujistil vyškovský místostarosta Karel Jurka s tím, že se jedná o území rozkládající se od Marchanic až k silnici na Pustiměř.

Náletové dřeviny

Momentálně je lokalita z devadesáti procent zarostlá náletovými dřevinami. „Půjde o vycházkovou trasu, obnova počítá s cestami přístupnými jak pro pěší, tak pro cyklisty, s lavičkami i odpadkovými koši," vyjmenoval Jurka.

S obnovou by městu mohla pomoct dotace ze Státního fondu životního prostředí. „Žádost o dotaci musíme vyřešit do října. Předběžně počítáme i s nějakými penězi v rozpočtu města pro příští rok," připustil místostarosta.

V Marchanickém hájku by rád viděl zelenou zónu i třeba opoziční zastupitel Radek Mikulka. „Klidových míst Vyškov přece jenom moc nemá, takže razantní zásah do Marchanického hájku rád podpořím. Zeleně není nikdy dost a lokalita, pokud bude pod správou zooparku, bude určitě v dobrých rukou," myslí si Mikulka.