Nově teď mateřské centrum sídlí v Tyršově ulici v Domě s pečovatelskou službou. „V Lípové ulici, kde jsme donedávna sídlili, jsme už měli příliš malou hernu, a protože jsme se postupně rozrůstali, museli jsme najít něco většího,“ uvedla pedagožka z mateřského centra Dana Tvrďochová.

Radost teď nově využívá prostory, které dřív patřily sdružení Rampa. „Díky stěhování jsme získali dvě místnosti, což znamená, že máme konečně víc prostoru pro pořádání nejrůznějších besed a akcí a můžeme tak rozšířit nabídku,“ řekla Tvrďochová.

Nově teď mateřské centrum nabízí například anglickou herničku. „Pokračují také programy pro rodiče nedonošených miminek, na podzim chystáme kurz o takzvané terapii pevného objetí, která pomáhá usmiřovat rozhádané rodiny,“ vysvětlila Tvrďochová.

Na konci září také centrum pořádá pravidelný bazárek podzimního a zimního oblečení a potřeb pro děti ve velkém sále Besedního domu. Naplánovaná je také říjnová drakiáda.

Mateřské centrum Radost funguje ve Vyškově už deset let. Z původního setkávání několika žen na mateřské dovolené se postupně vyvinulo ve fungující organizaci, která má dnes stovky registrovaných členů. Centrum pravidelně upravuje program tak, aby stoupajícímu počtu zájemců vyhovoval.