Kurz bude rozdělený do pěti lekcí. „Přednášející v něm nebudou zmiňovat žádné konkrétní finanční produkty ani jejich poskytovatele," upozornila Vašíčková. V jednotlivých lekcích se posluchači seznámí mimo jiné s tím, jak sledovat rodinné výdaje, jak s nimi co nejlépe nakládat nebo jak vytvářet úspory. „Také se naučí posuzovat nezbytnost, případně výhodnost půjčky a v neposlední řadě je upozorníme, na co si mají dávat pozor při uzavírání smluv," popsala pracovnice Radosti.

Na začátku roku vyškovské mateřské centrum otevře také denní centrum péče o děti Radovánek, jehož provoz původně plánovalo odstartovat na začátku prosince. „Teď už máme všechno nachystané, kolegyně pouze čekají na povolení od živnostenského úřadu. Předpokládám, že ho dostanou v průběhu ledna," zmínila Vašíčková.

Službu uvítají zejména rodiče, jejichž děti ještě nedosáhly tří let a mateřské školy je tak odmítly přijmout. „Dvě naše aktivní členky prošly kvůli službě speciálním školením. Kapacitu zatím budeme mít kolem deseti dětí, aby to bylo zvládnutelné. A zřejmě budeme nabízet i možnost hlídání doma v případě, že dítě onemocní," představila novou službu Vašíčková.

Centrum chce ovšem zkvalitňovat i stávající programy. Jedním z oblíbených je například páteční venkovní herna Kaštánek, která funguje od září 2011. „Jde o kroužek, který seznamuje malé děti s přírodou během celého roku. V uplynulých dnech jsme si požádali o grant, který vypsalo ministerstvo životního prostředí. Pokud se nám peníze podaří získat, použijeme je na provoz," dodala.