Pro město se nabízí několik možností. „V podstatě jde o koupi, pronájem nebo bezúplatný převod. Problém je ovšem špatný stav objektu a podmínka, že město v těch prostorách nebude smět podnikat, tedy třeba provozovat restauraci," vysvětlil vyškovský starosta Karel Goldemund.

Účetní hodnota domu je podle něj asi pětasedmdesát milionů korun. „Skutečná cena je ovšem nižší, armáda odhaduje asi padesát až šedesát milionů korun. Tím pádem odkup pro město nepřipadá v úvahu," podotkl starosta.

To potvrdil i místostarosta Karel Jurka. „Snad jedinou možností je bezúplatný převod. Bude to dlouhodobý proces, každopádně je jisté, že pokud do toho město nevstoupí do začátku zimní sezony, armáda odstřihne topení a vodu a dům zakonzervuje. To znamená, že za dva roky už bude veškeré vybavení nepoužitelné," upozornil Jurka.

Budova sloužila hlavně k pořádání plesů, tanečních soutěží a dalších akcí. Armáda však o ni ztratila zájem. „Posádkový dům armády je v posledních letech posádkou Vyškov a dalšími složkami resortu ministerstva obrany využívaný minimálně a jeho provoz je pro resort ztrátový," potvrdil před časem Vladimír Lukovský z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Do konce letošního roku proto ministerstvo budovu vyřadí z užívání armádou a prohlásí ji za nepotřebnou. „Následně ji nabídneme k převodu ostatním organizačním složkám státu. V případě, že o ni neprojeví zájem, tak ho nabídneme k odprodeji přes výběrové řízení," poznamenal Lukovský.

Pokud Posádkový dům armády vojáci definitivně zavřou a město nenajde způsob, jak ho zachránit, bude to znamenat špatnou zprávu pro všechny milovníky plesů a dalších zábav. Vyškov totiž žádnou podobně velkou budovu vhodnou na tyto záležitosti nemá.