„Na jednání jsme požádali velitele vyškovské městské policie Petra Sedláčka, jestli by se nechtěl ujmout funkce člena výběrové komise v řízení na místo ivanovického strážníka. Naši nabídku přijal," informoval ivanovický tajemník Jan Kovář.

Podle něj se zájemci můžou hlásit už teď. Zvýhodnění budou ti, kteří vlastní platné oprávnění strážníka. „Uvítáme také, když se zájemce bude orientovat v předpisech platných pro městskou policii a samozřejmě pokud bude mít praxi," doplnil Kovář.

Žadatel o pozici strážníka musí být obyvatelem České republiky, starší osmnácti let a kromě jiného musí mít také fyzické předpoklady pro výkon funkce. Mezi další požadavky patří středoškolské vzdělání s maturitou nebo také řidičský průkaz skupiny B. Přesné informace zájemci najdou například na webu Ivanovic.

Ivanovičtí předpokládají, že se přihlásí i ti, kteří neuspějí při výběru na místo vyškovského strážníka. „Příští týden se ve Vyškově uskuteční druhé kolo, z něhož by mělo vzejít šest strážníků. Je možné, že neúspěšní kandidáti se budou hlásit u nás," dodal Kovář.

Přihlášky do Ivanovic můžou lidé posílat do 20. února. Strážník by se měl ujmout funkce 1. dubna. V polovině května ho pak čeká několikatýdenní školení. „Do té doby bude čekatelem a nebude mít takové pravomoci jako plnohodnotný příslušník městské policie," zmínil Kovář.

Služebna městské policie bude v budově zdravotního střediska. „Už jsme tam upravili některé místnosti, které ovšem ještě budeme muset dovybavit kromě jiného i mřížemi nebo trezorem na zbraně," uvedl ivanovický starosta Jozef Heretík.

Pokud by Ivanovičtí do 1. dubna nestihli strážce pořádku vybrat, budou muset podle Kováře vypsat nové výběrové řízení a také kvůli datu změnit vyhlášku.