Bouřky podle meteorologů přijdou do Česka ze západu už v pátek odpoledne. „Později budou i na ostatním území místy velmi silné bouřky doprovázené kroupami i přes tři centimetry, nárazy větru kolem devadesáti kilometrů za hodinu a přívalovými srážkami kolem čtyřiceti milimetrů," uvedl Český hydrometeorologický ústav na sociální síti X.

V sobotu později odpoledne, večer a v noci na neděli se opět místy vyskytnou velmi silné bouřky doprovázené zejména přívalovými srážkami kolem padesáti milimetrů, v opakovaných bouřkách i přes sedmdesát milimetrů.

I v sobotu hrozí, že bude bouřky doprovázet krupobití a silný vítr. „Vzhledem k očekávanému výskytu přívalových srážek může především v noci ze soboty na neděli docházet k lokálnímu zatopení nebo se může vyskytnout i přívalová povodeň," dodali meteorologové. Zvýšený stupeň nebezpečí povodní má být v pásu táhnoucím se z jižních Čech přes Českomoravskou vrchovinu až po severní horské oblasti.

Na jižní Moravě se povodňová výstraha týká především Blanenska a Tišnovska. „Potenciál nám dokazují aktuální bouřky nad západní Evropou, které přetrvaly i přes noc," sdělili meteorologové.

Připomeňte si, jak vypadala úterní bouřka v Brně:

Zdroj: Deník/Michal Hrabal