Jako zázemí slouží jeho hotel Atrium, místo péče o hosty tu pracují pro dobrou věc. „Věnujeme se tomu už šestý den. Podílejí se na tom naši zaměstnanci jako kuchaři nebo číšnice. Připojily se k nám ale také desítky dobrovolníků,“ sděluje.

Výrobu tu rozjeli ve velkém rozsahu. „Za jeden den tu společně ušijeme šest set až osm set roušek. Jsme tu od rána od osmi do pěti odpoledne,“ vypočítává.

Pro práci zajistil dobré podmínky. „Máme tady deset až čtrnáct míst s šicími stroji. Darovali nám je pro tyto potřeby přátelé,“ prozrazuje.

Pracuje se stoprocentní bavlnou. Pochvaluje si přitom solidaritu lidí. „Sami nám nosí bavlněné látky, posílají nám třeba prostěradla a to nejen stará, ale i nová. Podporu máme také od vedení města,“ podotýká. Látky tu přitom napařují žehličkami, aby se nesrážely.

Pod jeho vedením pracují dobrovolníci především pro organizace. „Všechno děláme zdarma. Roušky se distribuují do různých institucí, jako jsou nemocnice nebo domovy důchodců, i mimo Vyškovsko. Nyní například pracujeme na zásilce pro potřeby dětské chirurgie v Brně,“ prozrazuje hoteliér.

Pro jednotlivce přitom zásobuje především výdejní automaty. „Ve Vyškově jsou od pondělí zatím dva. Jejich zásobování není snadné, obsah jednoho z nich se třeba ztratil do hodiny. Lidé tam platí padesát korun, peníze však půjdou na dobročinné účely pro Charitu Vyškov, Adru a Piafu,“ uvádí Dědek.

Končit se rozhodně nechystá. „Budeme v tom pokračovat, dokud o to bude zájem a seženeme dostatek materiálu,“ slibuje.

Koronavirus v Česku