Už první bitva se těšila velkému zájmu. „Pokud nám bude přát počasí, doufáme, že by letos mohla být návštěvnost ještě vyšší. Nechtěli jsme, aby setkání bylo jen o bitvě, takže jsme připravili zajímavý program na celé odpoledne. Inspirovat jsme se nechali úspěšnou loňskou živou výstavou, taktéž věnovanou druhé světové válce, kterou obec pořádala ve spolupráci s 19. hraničářským plukem Klubu vojenské historie," naznačil starosta Letonic Jiří Skokan.

Klub se tedy opět představí v dobových uniformách a mimo jiné předvede cvičnou střelbu nebo bezvitrínovou výstavu dobových zbraní, munice, výstroje i dokumentů. „Bohužel mezi členy klubu budou tentokrát chybět pohraničníci české armády na koních. Ti už mají domluvenou účast na jiném setkání," podotkl starosta.

Nicméně dorazí i Společnost vojenské historie a Policejní historická společnost. „Naši členové budou taktéž v dobových stejnokrojích a budou předvádět historická služební auta policie," lákal předseda policejní společnosti Čeněk Sudek.

Rekonstrukce bitvy u Midway pak opět nabídne souboj obřích RC modelů válečných lodí a modelů v měřítku 1:100. Chybět nebudou také nálety a souboje velkých modelů letadel. Na programu jsou i pyrotechnické efekty, dramatická hudba a doprovodný komentář.

Diváci budou moci získat také ceny v soutěžích. „Na událost opět dorazí veterán války a bývalý pilot RAF, brigádní generál Emil Boček, který se podobných setkání v Letonicích zúčastňuje pravidelně," vyzdvihl starosta vesnice.