Litava Park se uskuteční v pátek čtyřiadvacátého a v sobotu pětadvacátého května poblíž tamního renesančního zámku. Pořadatelé lákají i na bohatý doprovodný program.

Zdroj: Youtube

Účastníci zaplní přilehlou louku u bučovického zámku. „V jeho těsné blízkosti se nachází autobusové i vlakové nádraží, proto se k nám i od nás pohodlně dostanou například lidé z Brna nebo Kyjova. Dobrá dostupnost a genius loci zámku a jeho okolí je skvělou kombinací pro koncertní zážitek pod širým nebem,“ uvedla hlavní pořadatelka Klára Mars.

Program festivalu Litava Park 2024.Program festivalu Litava Park 2024. Pro zvětšení rozklikněte.Zdroj: se souhlasem pořadatelů

Festival připravuje se záštitou Bučovic. „Máme velkou radost, že naše město nabídne kulturní akci s programem na takové úrovni. Jsme moc rádi, že nebude chybět doprovodný program, díky kterému si návštěvníci projdou naše město včetně nedávno revitalizovaného lesoparku Hradisko a Kalvárie, ale i kostela, kina či baseballového hřiště,“ řekla bučovická mluvčí Martina Hašková.

Festival zahájí čtyřiadvacátého května v areálu zámku improvizační skupina Partička v čele s Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem, následovat bude koncert Mig 21 a večer zakončí kapela Wohnout.

Sobotní program pak nabídne koncerty Vlasty Redla, Janka Ledeckého, Roberta Křesťana a Druhé trávy a kapel Dopyjem a pudem s Pjérem la Šé´zem, Ukulele Orchestra jako Brno a Karel na nákupech.

Zdroj: Youtube

„Doplňující program jsme letos připravili na druhý festivalový den. Uskuteční se na různých místech ve městě. V plánu je třeba baseballové utkání klubů Pelikans Bučovice a Draci Brno, komentovaná prohlídka lesoparku s průvodci v dobovém kostýmu, program neziskové organizace Mary’s Meals a další,“ vyjmenovala Klára Mars.

Vstupenky jsou již v prodeji v sítích TicketLive a GoOut. Dále jsou k zakoupení v Kulturním a informačním centru města Bučovice na náměstí Svobody 823. Dvoudenní vstupenka je přenosná.

PŘIPOMEŇTE SI, JAK VYPADAL LITAVA PARK V BUČOVICÍCH MINULÝ ROK: