DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

„Webové kamery budou rozmístěné na nejvhodnějších vytipovaných místech v jednotlivých obcích a budou snímat architektonické, přírodní nebo jiné atraktivity obcí mikroregionu,“ uvedl předseda svazku a zároveň lulečský starosta Josef Vlach. Některé kamery budou přenosné na jiná místa.

Mikroregion si vzal za cíl digitalizaci propagace. Chce zatraktivnit první setkání případného návštěvníka prostřednictvím internetu a vzbudit v něm zájem o návštěvu regionu.

V obci Luleč, ve které se nachází i turistické informační středisko, plánuje také uvést do chodu venkovní informační kiosek.

„Bude sloužit turistům při rychlém a přehledném získávání informací o Drahanské vrchovině, například v době, kdy je centrum uzavřené. Umožní přístup na další internetové portály zabývající se cestovním ruchem,“ uvedl Vlach. Kiosek bude v okně nebo ve zdi budovy centra. Bude se ovládat dotykovou obrazovkou. Nezbytné bude jeho zabezpečení proti poškození.

V současné době sdružení hledá dodavatele. Vybraná firma by měla práce ukončit do třicátého dubna.

Kamerový systém a informační kiosek dotuje Evropská unie a Jihomoravský kraj. Svazek získal dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod na projekt s názvem Poznejte Drahanskou vrchovinu ve výši necelého jednoho a půl milionu korun. Obce vložily vlastních sto dvacet tisíc korun.

Mikroregion sdružuje obce na západ od Vyškova na okraji Drahanské vrchoviny, a to Drnovice, Habrovany, Ježkovice, Krásensko, Luleč, Nemojany, Nové Sady, Olšany, Podomí, Račice-Pístovice, Ruprechtov a Studnice.