Druhý pokus nakonec vyšel. „Znovu jsme o dotaci požádali loni. Úspěšně. Přesnou cenu prací určí až výběrové řízení, odhadujeme ale, že by dotace mohla pokrýt celých devadesát procent nákladů. I kdyby ale vysoutěžená suma byla velmi nízká, obec musí uhradit deset procent ze svého a zbývající peníze bychom vraceli. Taková jsou pravidla dotačního programu," doplnil Polanský.

Dotací Milešovičtí získali pětačtyřicet milionů korun. „Proto by obec měla akci zvládnout bez významnějšího zadlužení," pochvaloval si starosta s tím, že plánuje schůzku s obyvateli obce.

Kvůli projektu se s nimi vedení obce sejde v červnu. „Přípojku si totiž domácnosti hradí samy a rádi bychom dosáhli co největšího procenta připojení. Doufám v pětadevadesát procent domů. Vybrali jsme na zastupitelstvu projektanta, vzhledem k objemu zakázky by tak cena měla být výhodnější, než kdyby přípojku projektoval každý na vlastní pěst," podotkl Polanský.

V obci už také odstartovali výběrové řízení. „Jeho zajištění jsme zadali soukromé firmě, je to velký projekt a nechceme udělat chybu," konstatoval starosta.

Stavba začne v dubnu příštího roku. „Na práce nám dává dotační program dva roky. Myslím, že bychom to měli bez problémů stihnout," shrnul Polanský.