Zastupitelé už například schválili návrh územního plánu a rozpočet pro letošní rok. Podle místostarostky Lenky Hrazdirové (ODS) se příjmy rovnají výdajům. „Samozřejmě máme také rezervu. Tam budeme ještě více přispívat, abychom mohli splatit bankovní úvěr, který si radnice předtím vzala na výstavbu knihovny a obchodu,“ vysvětlila místostarostka.

I když letošní rozpočet v sobě nezahrnuje žádné dotace, protože o ně nedávno zvolené vedení obce už nestihlo žádat, v dalším roce to má v plánu obyvatelům vynahradit.

„Do září podáme žádost o příspěvek na opravu střechy zbrojnice dobrovolných hasičů. Potom také zrekonstruujeme chodníky a vyměníme veřejné osvětlení. Letos bychom ale přece jenom měli v Milešovicích vybudovat něco nového, a to dvě dětská hřiště, na něž jsme dostali dar,“ uvedla Hrazdirová. Zároveň doplnila, že Milešovičtí si v anketě sami vyberou, kde by měla hřiště stát.

Ačkoliv počet křesel na radnici čítá sedm, letošní usnesení schvalovalo pouze šest zastupitelů. Bývalý starosta Michal Polanský (ČSSD), kterého ve druhých volbách čekal neúspěch, se jejich zasedání totiž neúčastní.

„Do ničeho se zatím neangažuji, cestuji a užívám si volného času. Mrzí mě totiž ten anonym, který poslali před volbami určití obyvatelé Milešovic, v němž například bylo, že si za obecní peníze opravuji dům. Státní zástupce to prověřil a vůbec se nezakládá na pravdě,“ vysvětlil Polanský.

Většina obyvatel Milešovic podle svých slov zatím žádné výrazné změny po návratu dlouho chybějícího vedení vesnice nezaznamenala. „,Na to bezvládí už jsme si totiž zvykli. Myslím si však, že se to u nás zlepší, ale chce to čas. Nakonec to všechno dopadlo dobře, alespoň už bude klid. Kdyby byly třetí volby, tak už bych k nim nešel,“ svěřil se třeba Jaroslav Stejskal.

Komunální volby v Milešovicích se na konci března opakovaly kvůli rozpadu zastupitelstva loni na podzim. Tehdejší nezávislý kandidát za ČSSD Ján Hrazdira totiž při ustavujícím zastupitelstvu podpořil ODS, sociální demokraté to brali jako zradu a ihned po zasedání složili své mandáty.