Chytání telefonního signálu na zahradě popřípadě až na kopci. Takové nepohodlí už nebude obtěžovat lidi v Milešovicích. Ačkoliv společnost T-Mobile před časem redakci Vyškovského Deníku tvrdila, že vysílač u vesnice není na pořadu dne, teď situaci přehodnotila.

Nadšení z dobré zprávy tak jsou milešovičtí radní, kteří se nepříjemnou situaci už od loňského jara pokoušeli změnit. Poté, co o ní informoval Vyškovský Deník, řešení se dalo do pohybu.

„V těchto dnech jsem dostal informaci, že společnost T-Mobile přidělila peníze firmě, která u nás hned v lednu začne vysílač budovat. Na takovou novinu jsme už dlouho čekali. Hlavně pro starší lidi byl totiž nedostačující signál velkým problémem,“ pochvaluje si starosta Milešovic Michal Polanský.

Ještě před několika týdny ovšem nebyly Milešovice s pár stovkami obyvatel pro nadnárodní společnost lukrativní.

„Síť v současnosti pokrývá naprostou většinu území republiky. Pokud stavíme nové stanice, tak především tam, kde je zaručené brzké vrácení investic. To znamená u větších sídel, kde je větší potřeba signálu. Milešovice bohužel k takovým lokalitám nepatří, proto dokrytí oblasti plánujeme až na rok 2009,“ vysvětlila nedávno mluvčí společnosti T-Mobile Martina Kemrová.

Ta také teď potvrdila, že základová stanice mobilního operátora v Milešovicích nakonec vyroste. Více informací se jí prý od technických pracovníků ovšem nepodařilo zjistit.

Zmíněná stručná zpráva ale obyvatelům Milešovic k nadšení bohatě stačí. Mnozí z nich jsou totiž v této době ještě stále odkázaní na pevné linky.

„Je to úplně perfektní. Signál totiž nechytáme vůbec od žádného operátora. Ocení to hlavně dcera, která pracuje jako kadeřnice. Kvůli nedostupnému telefonu neměla téměř žádné objednávky,“ popsala třeba Jana Imrichová z Milešovic.

Stejného názoru je i Eva Gambová. „Moc mě to potěšilo. Mám operátora T-Mobile i Eurotel a neustále jsem měla problémy s nedosahující sítí,“ řekla další obyvatelka.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Lidé z Milešovic chytají signál jenom na kopci

Lovci na Moravě nevymřeli. Chytají signál